Skip to content
Padok Versiyon Güncelleme – Mayıs 2023 – Oto Servis Yazılımı

Oto servislerin iş süreçlerini uçtan uca kayıt altına alarak kolay yönetilmesine yardımcı olan, bulut tabanlı iş yönetimi yazılımı olan Padok Oto Servis Yazılımı ile oto servislerde araç kabulden araç teslimine kadar yapılan tüm işlemler kayıt altına alınabilmektedir. Padok Versiyon Güncelleme sürümleri düzenli olarak yayınlanmaktadır.

Bu güncellememizde programımızın ihtiyaçlara daha fazla ve esnek olarak yanıt verebilmesi için bazı düzenlemeler gerçekleştirildi. Güncelleme detaylarını aşağıda yer alan tablodan görebilirsiniz.

Padok Oto Servis Programını hem bulut altyapısında hem de masaüstü uygulaması olarak kullanan müşterilerimiz programızını güncellemek için Ayarlar / Program Güncelleme adımından “Program Güncelleme” işlemini çalıştırabilir.

 

TarihVersiyonYapılan Güncelleme
01.05.20234.90.1.163Fatura ve İsaliye de parametre ile depo kodunu boş geçilebilmesi sağlandı. Böylece bir irsaliye ya da fatura da farklı depolardan işlem yapılıyorsa fiş kayıt edilmeden önce depo kodları güncellenerek tüm depolardan hareket kaydı oluşturulabilecektir.
01.05.20234.90.1.163Stok Kartı na Keyword alanı eklendi. Ayrıca Stok Listesi ve Durumları ekraranında Stok Adı alanındaki sorgulama işleminde keywords alanındaki verilerinde aranaması sağlanarak bir çok noktadan stok kartına erişim sağlanmış oldu. Bu özellik ile bir stok kartının kullanılması muhtemel araç Üretici teknik kodları kodları yazılarak bir kartın kangi araçlar için kullanıldığı görülebilecektir. Aynı zamanda bir araç üretici teknik koduna hangi parçaların takılabilceği de buradan sorgulanrak istenilen araç için kullanılabilecek stoklar listelenebileektir.
01.05.20234.90.1.163Teklif’ ten açık servis’ e teklifin gönderilebilmesi sağlandı. Bu özellikle ile araç sahibi firmaya yapılan fiyat teklifi içindeki istenilen satırların, istenilen bir açık Servis Fişine aktarılabilemesi sağlanmış oldu.
01.05.20234.90.1.163Teklif çıktılarına StokKartı Raf Numarası ve Teklifte seçili depoda ilgil istok kartının mevcut miktarının gelmesi sağlandı. Bu özellik ile yapılacak Teklif Çıktı formunda ilgili stokların mevcut miktarları ile bulundukları raf numaraları yazdırılabilecektir. Teklife konu malzemelerin ilgili raflardan hızlıca toplanabilmesi sağlanarak depo işleyişlerinin hızlandırılması amaçlanmıştır.
01.05.20234.90.1.163Tüm Kasa Hareketleri raporuna TCKimlik Numarası ile Vergi numarasının getirilmesi sağlanmıştır.
01.05.20234.90.1.163Fatura ve Servis Fişinde Birim Fiyat 0 geçilemez parametresi eklenmiştir.
01.05.20234.90.1.163Servis ekranında, satırdaki persoenl sayısı 5’e çıkarılmıştır. Bu özellikle ile bir işçilik ya da parçayı takan persnellerin birden fazla olduğu durumda buradan seçilerek işlem yapılabilmesi sağlanmıştır. Ayrıca personel kartlarında Hakediş % oranı tanımlaması da eklenmiştir. Böylece Servisteki Tutarın, işi yapan personeller arasında hangi oranda dağıtılarak hakediş hesaplanacağı belirenmiş olacaktır.
01.05.20234.90.1.163İşçilik Listesi ve İşçilik arama ekranlarına Barkod seçeneği eklenmiştir.

 

Blog Yazısı:

Padok Oto Servis Araç Kaydı Nasıl Yapılır?

 

 

Padok Versiyon Güncelleme - Mayıs 2023 - Oto Servis Yazılımı » Hayat Yazılım | Oto Servis Araç ve İş Takip Programı

5/5 - (3 Oylama)

PADOK DEMO
Uygulama İndir

Padok Oto Servis Yazılımı Uygulamasını ayrıntılı incelemek için demo programını indirin.
Demo İndir

Bizi Arayın
0850 307 77 97

Firmamız ve çalışmalarımız hakkında daha detaylı bilgi ve tekliflerimiz için bizimle iletişime geçiniz.
İletişim Bilgileri
Sohbeti Başlat
Yardımcı olabilir miyiz?
Hayat Yazılım Destek
Merhaba.
Size yardımcı olabilir miyiz?