İşlerinizi kolaylaştıracak ön muhasebe programı

önmuhasebe programı

İşlerinizin daha kolay ve verimli bir şekilde yürütülmesini istiyorsanız, bir ön muhasebe programına ihtiyacınız var. Ön muhasebe programları, fatura kesme, cari hesap takibi, stok yönetimi, gelir-gider takibi gibi birçok işlemi tek bir platformda yapmanızı sağlar.

Ön muhasebe programlarının işlerinizi kolaylaştıracak bazı faydaları şunlardır:

Zaman tasarrufu: Ön muhasebe programları, manuel muhasebe işlemlerine göre çok daha hızlıdır. Bu sayede, zamandan tasarruf edebilir ve diğer işlerinizi daha verimli bir şekilde yürütebilirsiniz.
Daha az hata: Ön muhasebe programları, manuel muhasebe işlemlerine göre daha az hata riski taşır. Bu sayede, mali raporlarınızın doğruluğundan emin olabilirsiniz.
Daha iyi karar verme: Ön muhasebe programları, size işletmenizin mali durumunu detaylı bir şekilde görmenizi sağlar. Bu sayede, daha iyi kararlar alabilir ve işletmenizi daha başarılı bir şekilde yönetebilirsiniz.

Bir ön muhasebe programı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır:

  • İşletmenizin büyüklüğü ve ihtiyaçlarına uygun bir program seçin.
  • Programın kullanıcı dostu ve anlaşılır bir arayüze sahip olduğundan emin olun.
  • Programın teknik desteğinin güçlü olduğundan emin olun.

Ön muhasebe programları, işletmelerin mali işlemlerini kolaylaştırmak ve daha verimli bir şekilde yürütmek için önemli bir araçtır.

 

ön muhasebe programı

Padok ile servisin tahminen ne kadar süreceği hesaplanabilir

Padok oto servis programı ile parça ve işçilikler üzerine tanımlanan süre değerleri ile servis başlamadan servisin tahminen ne kadar süreceği hesaplanabilir. Böylece bir günde yapılabilecek iş sayısı, personele atanabilecek iş sayısı, personel üzerindeki iş yükü raporlanarak doğru karar vermenize yardımcı olur.
 
 
Padok Oto Servis Yönetim Programı hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilir, dilerseniz demo uygulamamızı indirebilirsiniz.
 
0 850 307 77 97 ☎
 
www.hayatyazilim.com
 
#otoservisyazilimi #padokotoservis #otoyazilimi #otoservisi

KDV Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır? – Padok Oto Servis Yazılımı

Türkiye’de KDV Oranları Değişti Buna Uygun Olarak Yazılımlarımız Güncellendi

 

7 Temmuz 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7346 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Türkiye’de uygulanan KDV oranları değiştirildi. Buna göre, genel KDV oranı %18’den %20’ye, indirimli KDV oranı ise %8’den %10’a yükseltildi ve bu değişiklik, 10 Temmuz 2023 günü yürürlüğe girdi.

 

Yazılım sektöründe faaliyet gösteren birçok firma gibi biz de Hayat Yazılım olarak tüm yazılımlarımızda  KDV oranlarında güncellemenin hızlı bir şekilde uygulanmasını sağladık ve yazılım güncellemelerimiz yayınlandı. Bu güncelleme ile müşterilerimiz doğru ve güncel bilgilerle işlemlerine devam edebiliyor.

 

KDV oranlarının değişmesi hazırlayacağınız faturalar ve yazılımlar üzerinde gerçekleştirilecek satış işlemlerinde yanlışlık olmaması için son derece önemlidir.

KDV Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır? - Padok Oto Servis Yazılımı » Hayat Yazılım | Oto Servis Araç ve İş Takip Programı

 

KDV Değişikliği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

  1. KDV oranları ne zaman değişti?

 

KDV oranları, 7 Temmuz 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7346 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile değişti. Değişiklik, 10 Temmuz 2023 Pazartesi günü yürürlüğe girdi.

 

  1. Yeni KDV oranları nelerdir?

 

Yeni KDV oranları şöyledir:

  • Genel KDV oranı: %20
  • İndirimli KDV oranı: %10
  • %1′ lik indirimli KDV oranında herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir.
  • Diş fırçası, macunu ve diş ipleri dışındaki temizlik ürünlerinde daha önce %8 olarak uygulanan KDV oranı %20’ye yükseltilmiştir.

 

  1. Yazılımda yeni KDV oranlarını nasıl kullanabilirim?

Hayat Yazılım ürünlerinde güncel KDV oranları ilk günden itibaren güncelleme ile dağıtılmıştır. Tüm kullanıcılarımız güncel KDV oranları ile işlemlerini gerçekleştirebilirler. Eğer; henüz yazılımınızda güncel KDV oranları ile işlem yapamıyorsanız uygulama üzerinde yer alan “ Ana Menü – Program Ayarları – Programı Güncelle ” seçeneği ile yazılımınızın en son güncellemesini yükleyebilirsiniz.

Program güncellemesi sonrası aşağıda yer alan videoda gösterildiği şekilde tüm ürünlerinizde toplu olarak KDV güncellemesi yapabilirsiniz.

 

Padok ile neler yapabilirim?

Padok ile neler yapabilirim
PadokPlus Oto Servis Yönetim Sistemi ile bir oto servisin iş süreçlerinin uçtan uca yönetiminin sağlanması amaçlanır. Buna göre oto servislerde araç kabulden araç teslimine kadar yapılan tüm işlemler kayıt altına alınır. Padok ile neler yapabilirim? diye düşünüyorsanız işte bazı imkanlar.
*Araç Kabul işlemleri tablet ve cep telefonu ile yapılır.
*Yapılan işçilik, takılan parça kayıtları sisteme girilir
*Personel (Usta) Performans Takibi raporları alınabilir
*Anlık yönetici raporları ile İş Emri, Müşteri, Araç, zaman (saat-gün-hafta-ay) maliyet, sarfiyat, kar raporları alınabilir
*Stok-Müşteri/Tedarikçi Kayıtları, Kasa, Banka, Ödeme Sistemleri, E-Fatura, Personel Takibi gibi ön muhasebe işlemlerinin yönetilebilir
*ERP sistemleri ile tam entegrasyonun sağlanır.
Padok Oto Servis Yönetim Programı hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilir, dilerseniz en iyi oto servis programı için demo uygulamamızı indirebilirsiniz.
0 850 307 77 97 ☎
#otoservisyazilimi

Padok Versiyon Güncelleme – Mayıs 2023 – Oto Servis Yazılımı

Oto servislerin iş süreçlerini uçtan uca kayıt altına alarak kolay yönetilmesine yardımcı olan, bulut tabanlı iş yönetimi yazılımı olan Padok Oto Servis Yazılımı ile oto servislerde araç kabulden araç teslimine kadar yapılan tüm işlemler kayıt altına alınabilmektedir. Padok Versiyon Güncelleme sürümleri düzenli olarak yayınlanmaktadır.

Bu güncellememizde programımızın ihtiyaçlara daha fazla ve esnek olarak yanıt verebilmesi için bazı düzenlemeler gerçekleştirildi. Güncelleme detaylarını aşağıda yer alan tablodan görebilirsiniz.

Padok Oto Servis Programını hem bulut altyapısında hem de masaüstü uygulaması olarak kullanan müşterilerimiz programızını güncellemek için Ayarlar / Program Güncelleme adımından “Program Güncelleme” işlemini çalıştırabilir.

 

TarihVersiyonYapılan Güncelleme
01.05.20234.90.1.163Fatura ve İsaliye de parametre ile depo kodunu boş geçilebilmesi sağlandı. Böylece bir irsaliye ya da fatura da farklı depolardan işlem yapılıyorsa fiş kayıt edilmeden önce depo kodları güncellenerek tüm depolardan hareket kaydı oluşturulabilecektir.
01.05.20234.90.1.163Stok Kartı na Keyword alanı eklendi. Ayrıca Stok Listesi ve Durumları ekraranında Stok Adı alanındaki sorgulama işleminde keywords alanındaki verilerinde aranaması sağlanarak bir çok noktadan stok kartına erişim sağlanmış oldu. Bu özellik ile bir stok kartının kullanılması muhtemel araç Üretici teknik kodları kodları yazılarak bir kartın kangi araçlar için kullanıldığı görülebilecektir. Aynı zamanda bir araç üretici teknik koduna hangi parçaların takılabilceği de buradan sorgulanrak istenilen araç için kullanılabilecek stoklar listelenebileektir.
01.05.20234.90.1.163Teklif’ ten açık servis’ e teklifin gönderilebilmesi sağlandı. Bu özellikle ile araç sahibi firmaya yapılan fiyat teklifi içindeki istenilen satırların, istenilen bir açık Servis Fişine aktarılabilemesi sağlanmış oldu.
01.05.20234.90.1.163Teklif çıktılarına StokKartı Raf Numarası ve Teklifte seçili depoda ilgil istok kartının mevcut miktarının gelmesi sağlandı. Bu özellik ile yapılacak Teklif Çıktı formunda ilgili stokların mevcut miktarları ile bulundukları raf numaraları yazdırılabilecektir. Teklife konu malzemelerin ilgili raflardan hızlıca toplanabilmesi sağlanarak depo işleyişlerinin hızlandırılması amaçlanmıştır.
01.05.20234.90.1.163Tüm Kasa Hareketleri raporuna TCKimlik Numarası ile Vergi numarasının getirilmesi sağlanmıştır.
01.05.20234.90.1.163Fatura ve Servis Fişinde Birim Fiyat 0 geçilemez parametresi eklenmiştir.
01.05.20234.90.1.163Servis ekranında, satırdaki persoenl sayısı 5’e çıkarılmıştır. Bu özellikle ile bir işçilik ya da parçayı takan persnellerin birden fazla olduğu durumda buradan seçilerek işlem yapılabilmesi sağlanmıştır. Ayrıca personel kartlarında Hakediş % oranı tanımlaması da eklenmiştir. Böylece Servisteki Tutarın, işi yapan personeller arasında hangi oranda dağıtılarak hakediş hesaplanacağı belirenmiş olacaktır.
01.05.20234.90.1.163İşçilik Listesi ve İşçilik arama ekranlarına Barkod seçeneği eklenmiştir.

 

Blog Yazısı:

Padok Oto Servis Araç Kaydı Nasıl Yapılır?

 

 

Padok Versiyon Güncelleme - Mayıs 2023 - Oto Servis Yazılımı » Hayat Yazılım | Oto Servis Araç ve İş Takip Programı

Araç Kabul İşlemi Nasıl Yapılır? – Padok Oto Servis Yazılımı

araç kabul işlemi

Padok Oto Servis Yazılım kullanıcılarının program alışma sürecinde en çok merak ettiği sorulardan biri de Araç kabul işlemi nasıl yapılır? şeklindedir. Padok araç kabul işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini  videomuzda detaylı olarak anlattık.

 

 

Padok Araç Kabul İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Öncelikle servis yönetimi menüsünden servis fişi oluşturmanız gereklidir.  Bunun için araç kartı tanımlama işlemi bu esnada yapılabilecektir. Araç kartı tanımlarken cari kaydı ile bağlantı sağlanabilir. Araç kaydı oluştururken araç ile ilgili detayları da ayrıntılı şekilde sisteme girebilirsiniz.